Temporary Contabil

Digital Cable Systems SA – Postat de National JobsOriunde

NOTA: Acest anunt a expirat sau nu mai este relevant.

380977_463052367058347_108456859_n.jpg

Descrierea job-ului

Responsabilitati:

– Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
– Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
– Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
– Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
– Prelucreaza si contabilizeaza actele primare necesare balantei, precum si balanta cu toate anexele;
– Intocmeste si depune la institutiile abilitate declaratiile ce decurg din statutul de angajator, stabilite prin legislatia in vigoare;

– Verifica si tine evidenta contabila, sintetica si analitica, a mijloacelor fixe, obiectelor de inventar, a conturilor de stocuri de materii si materiale, etc.;
– Asigura intocmirea corecta si la timp a Registrelor obligatorii prevazute de legea Contabilitatii.

Cerinte:
– Studii: superioare in domeniul economic;
– Experienta: aferenta postului, minim doi ani pe un post similar;
– Cunostinte specifice postului: legislatia financiar contabila, contabilitate financiara, utilizarea unei aplicatii contabile.

 – Operare PC: MS Office (nivel avansat).

Cum sa aplicati

0377/77 88 99

Categoriile job-urilor: Contabilitate. Tipurile job-urilor: Temporary.

1539 numar total de vizualizari, 1 astazi

Aplica la acet job

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *